Kayıt ol

Sign Up to our social questions and Answers Engine to ask questions, answer people’s questions, and connect with other people.

Giriş Yap

Login to our social questions & Answers Engine to ask questions answer people’s questions & connect with other people.

Parolanızı mı unuttunuz?

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.

You must login to ask a question.

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

Please briefly explain why you feel this answer should be reported.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

Windows Defender Kapatma – Kesin Çözüm

Öncelikle bilmenizi isteriz ki bu sorun yalnızca Türkiye’de değil, dünyanın bir çok bölgesinde mevcut ancak yarım yılı aşkın süredir maalesef bir çözüme ulaşılamadı. Microsoft’un yayınladığı resmi çözüme bakılacak olursa Microsoft Store’un güncel sürümlerinden kaynaklanan bir hata mevcut. Resmi kanallardan iletişime geçtiğinizde altı ayı aşkın süredir binlerce kullanıcıdan gelen geribildirimlerin yeterli olmadığı düşünülerek Geri Bildirim Merkezi uygulaması üzerinden tekrar geribildirimde bulunmanız isteniyor.

Bu, büyük bir talihsizlik ve ciddi bir umursamazlık göstergesi. Altı ayı aşkın süredir bu sorunun çözülememesi; Microsoft Türkiye’nin son kullanıcıya gösterdiği değeri açıkça ifade etmektedir. Üstelik pazarlama açısından da ciddi bir problem doğurmaktadır; Forza Horizon 4, Xbox ve Windows 10 için Microsoft tarafından ilk defa Türkçe pazarlanan oyun olma ünvanına sahip ve yalnızca Microsoft Mağazası üzerinden satın alınabiliyor. Gelin görün ki cebinizde paranız olsa bile Forza Horizon 4’ü bu hatadan dolayı satın alamayabilirsiniz.

Makalenin devamında sizlere Microsoft Türkiye tarafından tavsiye edilen resmi çözüm yolunu vereceğiz ancak burada büyük bir problem var; milyonlarca Türk kullanıcı bu çözümü uygulayabilecek düzeyde bilgisayar kullanımı yetisine sahip değil; bu da yalnızca bu konu hakkında ilgi duyanların ve yeteneği olanların bu sorununun üstesinden gelebileceğini gösteriyor. Eğer Microsoft Türkiye gerçekten son kullanıcıyı biraz olsun önemsiyorsa bu sorunu en kısa sürede çözmek zorunda.

Microsoft Store 0x00000194 sorununun çözümü

  1. PowerShell uygulamasını yönetici olarak çalıştırın ve aşağıdaki komutları sırasıyla uygulamaya yapıştırıp enter butonuna basın.
    1. Get-AppxPackage *windowsstore* | Remove-AppxPackage
    2. Get-AppXPackage *WindowsStore* -AllUsers | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml”}
  2. Mağaza açıldıktan sonra uygulama içerisinde yer alan Ayarlar sayfasını açın ve Uygulamaları Otomatik Olarak Güncelleştir seçeneğini devredışı bırakın.

Eğer uygulamalarınızı güncellemek istiyorsanız Mağaza içerisinde yer alan İndirmeler ve güncelleştirmeler sayfasına gidip Güncelleştirmeleri al butonuna tıklayabilirsiniz. Ancak bu işlemi yaparken dikkat etmeniz gereken en büyük nokta Microsoft Store’a ait güncellemeleri her zaman iptal etmeniz olacaktır. Eğer uygulamayı yanlışlıkla güncellemeyi unutursanız tekrar yukarıdaki adımları tekrarlayarak Microsoft Store’un sürümünü düşürmeniz gerekebilir.

Windows 10 Mobile cihazlar için 0x00000194 sorununun çözümü

  1. Telefonunuzdaki kişisel verilerin tamamını yedekleyin.
  2. Ayarlar uygulamasından telefonunuzu sıfırlamak için gerekli adımları takip edin.
  3. Sıfırlama işlemi tamamlandıktan sonra Microsoft Store‘u açın ve otomatik güncellemeleri devredışı bırakın.

Related Posts

Leave a comment