Kayıt ol

Sign Up to our social questions and Answers Engine to ask questions, answer people’s questions, and connect with other people.

Giriş Yap

Login to our social questions & Answers Engine to ask questions answer people’s questions & connect with other people.

Parolanızı mı unuttunuz?

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.

You must login to ask a question.

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

Please briefly explain why you feel this answer should be reported.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

Camtasia Studio – A Required Resource Was Unavailable Hatası

Camtasia Studio programı genellikle eğitim videoları çekenler tarafından kullanılan bir sistemdir. Program aracılığı ile video görüntüsü ekranınızın tamamını ya da istediğiniz herhangi bir bölgesini kaydetme imkanı vardır. Aynı zamanda elde edilen görüntülere ses, resim, üzerine istenilen stillerde yazı, otomatik güncellenmiş tarih, saat veya herhangi bir simgeyi ekleyebilirsiniz. Camtasia Studio çok yönlü ve kullanışlı bir program olduğundan video editi yapacak olan kişiler, yaptıkları düzenlemelerde ya da video görüntüsünde istemedikleri kısımları çıkarabilmektedir. Programın en önemli özelliklerinden biri de şüphesiz ki, işlenen ya da kaydedilen ders birden daha çok videodan oluştuğu durumlarda, menü yaratma seçeneğini sunuyor olmasıdır. Peki Camtasia Studio içerisinde meydana gelen sorunların çözümü ne? Program aracılığı ile menü nasıl oluşturulur ve A Required Resource Was Unavailable Hatası nasıl giderilir? Öncelikle CD içerisinde başarılı bir şekilde menü oluşturabilmek için Menü Maker yazılımın kullanılması şarttır. Bu yazılım aracılığı ile kodlamaya ihtiyaç duyulmadan kolayca menü yaratabilirsiniz.

Bilindiği gibi yakın zamanda programın Camtasia Studio programının 8. sürümü çıkmıştır. Bu sürümle birlikte program çok daha işlevsel hale getirilmiş ve yeni efekt özellikleri kazandırılmıştır. Programın yeni sürümünde artık video oluşturma sürecini daha da hızlandırmak amacıyla yeni kütüphane oluşturabilme seçeneği getirilmiş olup, yine videolarınızı daha da özel kılmak için özel renk ve yazı tipleri de geliştirilmiştir. Aynı zamanda editörün geliştirilmesiyle birlikte,  saniyede tam olarak 60 kare kaydedilen videoların içe aktarılması da mümkün kılınmıştır. Video edit yapacak olanlar yeni özellikler sayesinde saniyede 60 kare olan videolarını düzenleme ve de kaydetme imkanına da sahip olabileceklerdir. Geliştirilmiş özelliklerden tamamen ücretsiz olarak yararlanılmakta olup, dilendiği takdirde kütüphane üzerinden editlere kolayca erişim sağlanabilecektir

A Required Resource Was Unavailable Hatası nasıl giderilir?

Camtasia Studio programı son derece kullanışlı olmasının yanı  sıra bazı zamanlarda videonun export edilme aşamasına gelindiğinde A Required Resource Was Unavailable Hatasını verebilmektedir. Bu hatayı ortadan kaldırmak için temelde hangi sorunlardan ya da ne tür eksikliklerden dolayı meydana geldiğini çok iyi bilmek gerekir. Genellikle A Required Resource Was Unavailable Hatasının alınmasının temel nedeni program içerisinde yer alan bir çok dosyanın eksik veya da hasarlı bir şekilde yüklenmiş olmasından kaynaklanmaktadır. Meydana gelen bu hata programın işlevselliğini yitirmesine ya da kullanımın sekteye uğramasına sebebiyet verecektir. Eğer sizler de A Required Resource Was Unavailable Hatasını nasıl çözerim diye merak ediyorsanız şu adımları takip etmelisiniz. Onarım nasıl yapılır?

Öncelikle hatalı ya da eksik dosyanın giderilmesini sağlamak için programın hatasız bir şekilde yeniden kurulmasını sağlamak şarttır. Eğer programı silip, kurulumu yeniden yapmak konusunda zorlanıyorsanız, yüklü programı onarmayı da deneyebilirsiniz. Bunu gerçekleştirmek içinse program kurulumunda yer alan repair seçeneğine gelerek Next butonuna basmalısınız. Next seçeneğinin tercih edilmesi onarım işleminin başlamasını sağlar. Windows sorunları ya da A Required Resource Was Unavailable Hatası almamak için onarım işleminin kesintisiz olarak tamamlanmasını beklemeniz şarttır. Zaten bu işlemin gerçekleştirilmiş olmasından sonra meydana gelen hatanın tamamen ortadan kalktığını görmek de kaçınılmaz olacaktır.

Camtasia Studio programını kullanarak edit yapan kişiler genellikle bu sorun ile karşı karşıya gelir. Aslına bakıldığında A Required Resource Was Unavailable hatasını düzeltmek için bir başka yöntem daha vardır. Fakat bilinen en hızlı ve en kolay çözüm yöntemi onarım işlemini gerçekleştirmek olacaktır.  Öyle ki programı kullanan pek çok kişi yaptıkları onarım işleminden sonra aynı hatayı bir daha almadıklarını dile getirmişlerdir. Onarım işleminin tamamlanmasından sonra bilgisayarı kapatıp yeniden başlatmak,  daha hızlı sonuç alınmasında etkilidir.

Related Posts

Leave a comment