Kayıt ol

Sign Up to our social questions and Answers Engine to ask questions, answer people’s questions, and connect with other people.

Giriş Yap

Login to our social questions & Answers Engine to ask questions answer people’s questions & connect with other people.

Parolanızı mı unuttunuz?

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.

You must login to ask a question.

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

Please briefly explain why you feel this answer should be reported.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

Acronis Kullanımı

Özellikle de büyük şirketlerin verilerini korumak ve de güvenliği sağlamak için yedekleme yapan sistemlere ihtiyacı vardır. Öyle ki kimi zaman insanlar da evlerinde kullandıkları internet sistemlerinde kişisel verilerini korumak isterler. Bunun için en çok tercih edilen programlardan biri de Acronis’tir. Peki Acronis sorunlarının çözümü ne, Acronis nasıl kullanılır ve ne işe yarar? Web sistemleriyle uğraşan ve önemli verilere sahip olan kişi ve şirketlerin, gerekli belge ve dokümanlarını korumak, sistemlerinde meydana gelebilecek herhangi bir sorunu yedek yükleyerek gidermek için Acronis sistemini kullandıkları görülmektedir. Günümüzde bu sistemi kullanan 145 ülke bulunmaktadır. Yani Acronis bir veri yedekleme şirketi olarak faaliyet göstermektedir.  “Acronis kullanımını nasıl çözerim ?”konusunda bilgi sahibi olmak isteyenler için verdiğimiz kısayol tüyoları oldukça işinize yarayacaktır.

Gerek teknik ve sistemler sıkıntılar, gerekse de windows sorunları nedeniyle verilerin silinerek, tamamen kaybolması söz konusu olabilmektedir. Bu gibi büyük bir riskle karşı karşıya gelen insanların ya da şirketlerin verilerini sağlama almak ve korumak için Acronis kullanımından faydalanması gerekir. Acronis programı aracılığı ile yedek almak için ilk aşamada programı çalıştırmalısınız. Program çalışmaya başladığında Backup seçeneği karşınıza çıkacaktır. Backup seçeneğine aslına bakıldığında yedek almaya başlamış olacaksınız fakat yeni çıkan pencerede Next seçeneğinin üzerine tıklayarak, hangi sürücünün yedeğini almak istiyorsanız, ona göre seçim yapmayı unutmamalısınız. Akabinde ise, yedeklemek istediğiniz verileri nereye kaydetmek istediğinizi seçerek işlemi tamamlamanız mümkün olacaktır. Burada asıl dikkat edilmesi gereken konu ise yedeği kaydedeceğiniz dosyanın, yedeklemenin bulunduğu sürücüden farklı olmasıdır.

Peki Acronis programında Boot Cd oluşturma işlemi nasıl yapılır? Boot Cd oluşturma işleminin temel amacı, kullanılan bilgisayar sisteminde meydana gelebilecek teknik arızalar nedeniyle açılmaması durumunda almış olduğunuz yedeğe kolayca erişmenizi sağlamaktır. Bu nedenle program kapsamında olan herhangi bir işaretli yere tıkladığınızda Boş CD oluşturma seçeneği karşınıza çıkacaktır. Böylece bilgisayarınızda meydana gelen herhangi bir teknik aksaklık durumunda verilerinizi kolayca hazırlamış olduğunuz CD aracılığı ile yeniden boot etme imkanı elde edeceksiniz. Yedeği indirmek ve kurmak için de yine yedek ama ve yedek yükleme adımlarının izlenmesi şarttır.

Related Posts

Yazı Fontunun İsmi Ne?

DLL Hataları

Leave a comment